Strona główna

TU JESTEŚ Strona główna

Posiadanie własnego terenu rekreacyjno-sportowego pozwoliło fundacji prowadzić działalność w zakresie rozwoju sportu i rekreacji. Większość działań w tej dziedzinie kierujemy do dzieci i młodzieży. Naszym zamiarem nie jest wytrenowanie mistrzów, ale zaszczepienie w młodym pokoleniu nawyków aktywnego rozwoju z elementami wychowawczo- edukacyjnymi.

Pierwszymi zajęciami jakie przeprowadziliśmy były  zajęcia w ramach programu klasa z klasą ( lata 2007-2008).Od 2008 roku przeprowadzamy cykliczne festyny osiedlowe ( obiekt przy ulicy Piastowskiej) oraz  festyny dla dzieci pracowników ZAK S.A.( w czasie rozgrywek siatkarskich na Hali Sportowej w Azotach).

W 2009 roku zorganizowaliśmy  na naszym korcie 2 turnieje tenisa ziemnego. W ciągu 5 lat działalności  zorganizowaliśmy wiele zajęć dla dzieci i młodzieży w ramach „ sportowej soboty” i „aktywnego lata”. Na naszym obiekcie gościliśmy również dzieci z Domu Dziecka, klasy integracyjne.

19 marca tego roku współorganizowaliśmy festyn integracyjny z Okazji Międzynarodowego Dnia Osób z Zespołem Downa( Hala Sportowa Kędzierzyn).

W maju 2010 roku nasz obiekt został zalany przez powódź, fakt ten uniemożliwił nam przeprowadzenie wielu z zaplanowanych imprez .Na szczęście prace remontowe dobiegają końca i już od czerwca tego roku planujemy ponownie przeprowadzać zajęcia sportowe na naszym obiekcie.